Termín

Zahájení v sobotu 7. září 2024

Cena

1 200,- Kč za 10 lekcí

Platba za kurz při předání přihlášky

Přihlášky

Vyplněnou přihlášku předáte výcvikáři v první den kurzu.

Přihláška ke stažení zde

Pro více informací piště na info@zkomochov.cz, nebo kontaktujte výcvikáře Pepu Hanzala na telefonu +420 723 047 458.

Kdy může pejsek začít docházet do výcvikového kurzu?

V podstatě ve třech měsících, jakmile má dokončené základní štěněcí očkování, tj. tři kombinovaná očkování. Může mít naočkovánu vakcínu proti vzteklině a nemusí.

Velikou výhodou u nás v České republice v současné době je, že se tu vzteklina nevyskytuje. Navíc, štěňátka mají posílenou imunitu ještě od matky, takže riziko, že na „cvičáku“ něco chytí je velmi, velmi minimální, ale ve věku šesti měsíců je vakcinace proti vzteklině povinná.

Co vzít s sebou na výcvik?

Vhodné pamlsky v dostatečném množství, hračky, krátké (1 metr) a dlouhé (5-10 metrů) vodítko, misku na vodu, vodu a na první návštěvu očkovací průkaz.

Co se u nás naučíte?

Především základní povely sedni a lehni, způsobnou chůzi u nohy, přivolání psa za každých okolností, odložení a mnoho dalších důležitých věcí.

1. Prohlubování vazby mezi psem a psovodem

Někomu se to může zdát malicherné, ale tato vazba je potom základním stavebním kamenem pro nejdůležitější cvik – a to je PŘIVOLÁNÍ. Přivolání by měl mít každý pes, každé štěně stoprocentní.
Je to velmi důležité. Člověk se může na procházce se psem, na ulici, před domem atd. dostat do situace, když je nutné……. zdůrazňuji velmi nutné okamžitě psa přivolat. Jede auto, blíží se soused s agresivním psem a další a další
a my nyní, přesně v ten moment a v tu vteřinu potřebujeme mít svého mazlíčka u sebe.

2. Socializace štěňátek

Jak vůči cizím štěňatům, ale i přítomným větším psům, tak vůči různým cizím lidem. Opět velmi důležité pro pohodové a ideální soužití člověka se psem. Každé štěně učí nejprve sociálnímu chování jeho matka – fena a také jeho sourozenci.
Najedou je z tohoto prostředí vytrženo a dostane se do nové rodiny, kde v mnoha případech je jediným zástupcem čtyřnožců. A přesně v těchto a následujících dnech potřebuje štěňátko nadále prohlubovat pravidla sociálního chování.

3. Odolnost vůči neznámým nebo nenadálým situacím,

jako jsou nepříjemné zvuky, chození po různých, pro psa nepříjemném a neznámém povrchu, nečekané padání různých předmětů, hlasité povídání, zpět, výkřiky, reakce různých předmětů (např. otevření deštníku, kopání míče) a další – výčet
by byl velmi dlouhý.

4. Výuka psovodů, majitelů, členů rodin.

Současně zde majitel uslyší i různé, dobře míněné rady týkající se běžného života se psem, pokud např. doma, v rodině, vzniknou situace, se kterými si majitelé pejska a rodinní příslušníci neví rady.